Menu

TRÆNINGSTIDER

Her er en oversigt de forskellige holds træningstider:

 

Ungdom

Mini (U3/U4/U5)                             Se Facebook "Højby mini fodbold"

U6/7 Drenge & piger                     Tirsdag  16:30 - 17:45 

U8 Drenge & piger                         Mandag 16:30 - 18:00 Mandag 16:30 - 18:00 

U9/10 Drenge & piger                   Mandag 16:30 - 18:00 Onsdag 16:30 - 18:00

U11/12/13/14 Piger                       Mandag 17:30 - 18:30 Onsdag 17:30 - 18:30

U11 Drenge                                     Mandag  17:00 - 18:30 Onsdag 17:00 - 18:30

U12 Drenge                                     Tirsdag  17:15 - 18:30 Torsdag 17:15 - 18:30

U13 Drenge                                     Mandag 16:45 - 18:15 Torsdag 16:45 - 18:15 

U16 piger.                                        Mandag 18:00 - 19:30 Onsdag 18:00 - 19:30

U16 Drenge                                     Mandag 18:30 - 19:30

 

Senior

1. Hold.                                           Tirsdag 18:30 - 20:00 Torsdag 18:30 - 20:00

2. Hold.                                           Tirsdag 18:30 - 20:00 Torsdag 18:30 - 20:00

Kvinder.                                          Mandag 18:00 - 19:30

 

Motions Fodbold                           Tirsdag 20:15 - 21:15

 

 

Kommende kampe
Februar 2018
25.
søndag
13.18
Flemløse BK
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Højby S & G
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
13.36
Højby S & G
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Fraugde G & IF
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
13.54
Næsby BK
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Højby S & G
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
14.12
OB (2)
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Højby S & G
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
14.36
Højby S & G
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
EGB
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
15.00
Marienlyst
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Højby S & G
Allested-Vejle Fritidscenter
Marts 2018
4.
søndag
11.24
Højby S & G
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Brylle BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
11.42
O K S
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Højby S & G
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
12.06
Højby S & G
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Ryslinge BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
12.24
Højby S & G
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Krarup/Espe Fodbold
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
12.48
Herrested-Ørbæk BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Højby S & G
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
13.06
Højby S & G
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Langeskov IF
Rantzausminde Hallen (inde)

Følg os på Facebook