Menu

Johannes Dørr’s erindringspokal

Johannes Dørr’s erindringspokal bliver uddelt hvert år.

Pokalen bliver overrakt til en person eller gruppe som har ydet en ekstraordinær frivillig indsats for klubben.

 

 

Johannes Dørr’s erindringspokal vinder:

2008 - Steen Vadstrøm 

2008 - Thomas Frets 

2009 - Bjarne Frimann 

2010 - Lars Christiansen

2011 - Michael Gervig 

2012 - Jan Gårde 

2013 - 

2014 - Per Andersen 

2015 - Kasper Kiw

2017 - U16 Piger

2018 - Silas Pedersen & Janne Andersen 

2019 - Jan Jespersen 

2020 - Melina Holm Müller

Holdenes sponsorer

Sølv sponsorer

Næste kampHerre S3 - Efterår 2021 • Pulje 5

Hjemme mod
Vindinge BK
3. okt
Kl. 11.00
Højby Skole
Herre S3 - Efterår 2021 - Pulje 5

Næste kampKvinde S2 - Efterår 2021 • Pulje 1

Hjemme mod
Stenstrup BK
26. sep
Kl. 13.00
Højby Skole
Kvinde S2 - Efterår 2021 - Pulje 1
Kommende kampe
September 2021
26.
søndag
10.00
Højby S & G
-
Herrer
U11
U11 drenge C (2011) 8M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
OB
Højby Skole
26.
søndag
10.00
Højby S & G (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Herrested-Ørbæk BK
Højby Skole
26.
søndag
10.00
Højby S & G (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
ERI
Rantzausminde Hallen (ude)
26.
søndag
10.00
Højby S & G (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) 3M - 26/9 • U7 - 3M - 26/9 I Langeskov - Bane 3
Langeskov Stadion
Rolfsted IF
Langeskov Stadion
26.
søndag
10.00
Højby S & G (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) 3M - 26/9 • U7 - 3M - 26/9 I Langeskov - Bane 4
Langeskov Stadion
Vindinge BK (2)
Langeskov Stadion
26.
søndag
10.24
KR 70
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) 3M - 26/9 • U7 - 3M - 26/9 I Langeskov - Bane 3
Langeskov Stadion
Højby S & G (1)
Langeskov Stadion
26.
søndag
10.24
Tved BK
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) 3M - 26/9 • U7 - 3M - 26/9 I Langeskov - Bane 4
Langeskov Stadion
Højby S & G (2)
Langeskov Stadion
26.
søndag
10.30
Højby S & G (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Brylle BK
Højby Skole
26.
søndag
10.30
Holluf Pile-Tornbjerg IF
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G (2)
Højby Skole
26.
søndag
10.30
Højby S & G (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
Ringe BK
Rantzausminde Hallen (ude)
26.
søndag
10.30
FC Broby
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
Højby S & G (1)
Rantzausminde Hallen (ude)
26.
søndag
10.45
Højby S & G
-
Herrer
U11
U11 drenge C (2011) 8M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Nr. Aaby IK
Højby Skole
26.
søndag
10.48
Højby S & G (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) 3M - 26/9 • U7 - 3M - 26/9 I Langeskov - Bane 3
Langeskov Stadion
Vindinge BK (1)
Langeskov Stadion
26.
søndag
11.00
Højby S & G
livescore
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 1
Højby Skole
FC Broby
Højby Skole
26.
søndag
11.00
Højby S & G (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Herrested-Ørbæk BK
Højby Skole
26.
søndag
11.00
Brylle BK
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G (2)
Højby Skole
26.
søndag
11.00
Højby S & G (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
ERI
Rantzausminde Hallen (ude)
26.
søndag
11.00
Ringe BK
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
Højby S & G (1)
Rantzausminde Hallen (ude)
26.
søndag
11.00
Højby S & G (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) 3M - 26/9 • U7 - 3M - 26/9 I Langeskov - Bane 4
Langeskov Stadion
Ryslinge BK
Langeskov Stadion
26.
søndag
11.12
Rolfsted IF
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) 3M - 26/9 • U7 - 3M - 26/9 I Langeskov - Bane 3
Langeskov Stadion
Højby S & G (1)
Langeskov Stadion
26.
søndag
11.24
Krarup Espe Fodbold
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) 3M - 26/9 • U7 - 3M - 26/9 I Langeskov - Bane 4
Langeskov Stadion
Højby S & G (2)
Langeskov Stadion
26.
søndag
11.30
Langeskov IF
-
Herrer
U11
U11 drenge C (2011) 8M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G
Højby Skole
26.
søndag
11.30
Holluf Pile-Tornbjerg IF
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G (1)
Højby Skole
26.
søndag
11.30
FC Broby
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
Højby S & G (2)
Rantzausminde Hallen (ude)
26.
søndag
12.00
Højby S & G (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 26/9 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G (1)
Højby Skole
26.
søndag
12.00
Højby S & G (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
Højby S & G (2)
Rantzausminde Hallen (ude)
26.
søndag
13.00
Højby S & G
HHT
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2021 • Pulje 1
Højby Skole
Stenstrup BK
Højby Skole
26.
søndag
15.00
Højby S & G
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2021 • Pulje 8
Højby Skole
FC Broby
Højby Skole
28.
tirsdag
18.30
Tårup IF
-
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2021 • Pulje 1
Frørup Andelskasse Arena - Kunstgræs
Højby S & G
Frørup Andelskasse Arena - Kunstgræs
29.
onsdag
17.00
Højby S & G
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2006) 11M - efterår 2021 • Pulje 1
Højby Skole
SFF 2015
Højby Skole
29.
onsdag
18.30
Skårup IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 2
Skårup Stadion
Højby S & G
Skårup Stadion
Oktober 2021
2.
lørdag
10.00
Højby S & G
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2012) 5M - 2/10 • Pulje 2
Højby Skole
Sanderum BK
Højby Skole
2.
lørdag
10.00
Højby S & G
-
Herrer
U6
U6 mix (2016) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U6 3-Bold - Mødetid kl. 9.30. Pulje 6 - Bane 7
Ringe Stadion
Skårup IF
Ringe Stadion
2.
lørdag
10.27
Højby S & G
-
Herrer
U6
U6 mix (2016) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U6 3-Bold - Mødetid kl. 9.30. Pulje 6 - Bane 7
Ringe Stadion
Kauslunde IF
Ringe Stadion
2.
lørdag
10.30
Højby S & G
-
Herrer
U11
U11 drenge B (2011) 8M - 2/10 • Pulje 1
OB-Ådalen
Allesø GF
OB-Ådalen
2.
lørdag
10.54
FC Broby
-
Herrer
U6
U6 mix (2016) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U6 3-Bold - Mødetid kl. 9.30. Pulje 6 - Bane 7
Ringe Stadion
Højby S & G
Ringe Stadion
2.
lørdag
11.00
Tåsinge f. B.
-
Herrer
U11
U11 drenge B (2011) 8M - 2/10 • Pulje 1
OB-Ådalen
Højby S & G
OB-Ådalen
2.
lørdag
11.00
Tåsinge f. B.
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2012) 5M - 2/10 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G
Højby Skole
2.
lørdag
11.21
B1913
-
Herrer
U6
U6 mix (2016) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U6 3-Bold - Mødetid kl. 9.30. Pulje 6 - Bane 7
Ringe Stadion
Højby S & G
Ringe Stadion
2.
lørdag
11.30
Højby S & G
-
Herrer
U11
U11 drenge B (2011) 8M - 2/10 • Pulje 1
OB-Ådalen
Fjordager IF
OB-Ådalen
2.
lørdag
11.30
Sanderum BK
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2012) 5M - 2/10 • Pulje 2
Højby Skole
Højby S & G
Højby Skole
2.
lørdag
12.00
Højby S & G
-
Herrer
U11
U11 drenge B (2011) 8M - 2/10 • Pulje 1
OB-Ådalen
OB
OB-Ådalen
2.
lørdag
12.30
Højby S & G
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2012) 5M - 2/10 • Pulje 2
Højby Skole
Tåsinge f. B.
Højby Skole
2.
lørdag
13.00
Krarup Espe Fodbold
-
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2021 • Pulje 1
Espe Hallen (ude)
Højby S & G
Espe Hallen (ude)
2.
lørdag
14.00
Søndersø BK (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U7 3-Bold - Mødetid kl. 13.30. Pulje 10 - Bane 10
Ringe Stadion
Højby S & G (2)
Ringe Stadion
2.
lørdag
14.27
Marstal IF (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U7 3-Bold - Mødetid kl. 13.30. Pulje 3 - Bane 3
Ringe Stadion
Højby S & G (1)
Ringe Stadion
2.
lørdag
14.36
Højby S & G (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U7 3-Bold - Mødetid kl. 13.30. Pulje 10 - Bane 10
Ringe Stadion
Tarup/Paarup IF (3)
Ringe Stadion
2.
lørdag
15.03
Højby S & G (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U7 3-Bold - Mødetid kl. 13.30. Pulje 3 - Bane 3
Ringe Stadion
Kværndrup BK (1)
Ringe Stadion
2.
lørdag
15.03
Højby S & G (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U7 3-Bold - Mødetid kl. 13.30. Pulje 10 - Bane 10
Ringe Stadion
Ringe BK (2)
Ringe Stadion
2.
lørdag
15.21
Højby S & G (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U7 3-Bold - Mødetid kl. 13.30. Pulje 3 - Bane 3
Ringe Stadion
SSV Højfyn (1)
Ringe Stadion
2.
lørdag
15.30
Munkebo BK (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U7 3-Bold - Mødetid kl. 13.30. Pulje 10 - Bane 10
Ringe Stadion
Højby S & G (2)
Ringe Stadion
2.
lørdag
15.48
Kirkeby IF (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge (2015) DBU 3-Bold Tour Ringe 2. oktober • U7 3-Bold - Mødetid kl. 13.30. Pulje 3 - Bane 3
Ringe Stadion
Højby S & G (1)
Ringe Stadion
3.
søndag
10.00
Højby S & G (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 3/10 • Pulje 6
Holluf Pile skole
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Holluf Pile skole
3.
søndag
10.00
Dalum IF
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 3/10 • Pulje 6
Home Tarup Park
Højby S & G
Home Tarup Park
3.
søndag
10.30
Højby S & G (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 3/10 • Pulje 6
Holluf Pile skole
Stjernen BK.
Holluf Pile skole
3.
søndag
10.30
SUB Ullerslev
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 3/10 • Pulje 6
Holluf Pile skole
Højby S & G (1)
Holluf Pile skole
3.
søndag
10.45
Højby S & G
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 3/10 • Pulje 6
Home Tarup Park
Nr. Aaby IK
Home Tarup Park
3.
søndag
11.00
Højby S & G
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2021 • Pulje 5
Højby Skole
Vindinge BK
Højby Skole
3.
søndag
11.00
Højby S & G (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 3/10 • Pulje 6
Holluf Pile skole
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Holluf Pile skole
3.
søndag
11.00
Stjernen BK.
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 3/10 • Pulje 6
Holluf Pile skole
Højby S & G (1)
Holluf Pile skole
3.
søndag
11.30
SUB Ullerslev
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 3/10 • Pulje 6
Holluf Pile skole
Højby S & G (2)
Holluf Pile skole
3.
søndag
11.30
Tarup/Paarup IF
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2012) 5M - 3/10 • Pulje 6
Home Tarup Park
Højby S & G
Home Tarup Park
3.
søndag
12.00
Fjordager IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
Højby S & G
Fjordager IF.s anlæg
3.
søndag
12.00
FEH Fodbold
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2006) 11M - efterår 2021 • Pulje 1
Flemløse Stadion
Højby S & G
Flemløse Stadion
3.
søndag
12.00
Højby S & G (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge C (2013) 5M - 3/10 • Pulje 6
Holluf Pile skole
Højby S & G (2)
Holluf Pile skole
3.
søndag
13.00
Højby S & G
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 2
Højby Skole
B 1909
Højby Skole
3.
søndag
14.00
Ringe BK
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2021 • Pulje 8
Ringe Stadion
Højby S & G
Ringe Stadion
4.
mandag
17.15
Højby S & G
-
Kvinder
U14
U14 Piger 8M (2008) - efterår 2021 • Pulje 1
Højby Skole
Ringe BK
Højby Skole
6.
onsdag
17.00
Højby S & G
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2006) 11M - efterår 2021 • Pulje 1
Højby Skole
SK Nordfyn
Højby Skole
9.
lørdag
10.00
NØFF
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2006) 11M - efterår 2021 • Pulje 1
ALBANI Kerteminde Stadion
Højby S & G
ALBANI Kerteminde Stadion
10.
søndag
11.00
Højby S & G
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 1
Højby Skole
Otterup B & IK
Højby Skole
10.
søndag
11.00
Posten (4)
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2021 • Pulje 5
Postens anlæg
Højby S & G
Postens anlæg
10.
søndag
14.00
Fortuna Svendborg (U18)
-
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2021 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Højby S & G
S.f.B. Hellegårdsvej
11.
mandag
17.15
Højby S & G
-
Kvinder
U14
U14 Piger 8M (2008) - efterår 2021 • Pulje 1
Højby Skole
Munkebo BK
Højby Skole
12.
tirsdag
18.30
SUB Ullerslev
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 2
Ullerslev Stadion - kunstgræs
Højby S & G
Ullerslev Stadion - kunstgræs
14.
torsdag
17.15
Kerteminde BK
-
Kvinder
U14
U14 Piger 8M (2008) - efterår 2021 • Pulje 1
ALBANI Kerteminde Stadion
Højby S & G
ALBANI Kerteminde Stadion