Menu

Johannes Dørr’s erindringspokal

Johannes Dørr’s erindringspokal bliver uddelt hvert år.

Pokalen bliver overrakt til en person eller gruppe som har ydet en ekstraordinær frivillig indsats for klubben.

 

 

Johannes Dørr’s erindringspokal vinder:

2008 - Steen Vadstrøm 

2008 - Thomas Frets 

2009 - Bjarne Frimann 

2010 - Lars Christiansen

2011 - Michael Gervig 

2012 - Jan Gårde 

2013 - 

2014 - Per Andersen 

2015 - Kasper Kiw

2017 - U16 Piger

2018 - Silas Pedersen & Janne Andersen 

2019 - Jan Jespersen 

2020 - Melina Holm Müller

Guld sponsorer

Næste kampHerre S3 - Efterår 2022 • Pulje 3

Hjemme mod
S.K.F.I.F.
8. okt
Kl. 15.00
Højby Skole
Herre S3 - Efterår 2022 - Pulje 3

Næste kampKvinde 7M C - Efterår 2022 • Pulje 4

Ude mod
BK Vestfyn
4. okt
Kl. 19.00
Strøjer Arena
Kvinde 7M C - Efterår 2022 - Pulje 4
Kommende kampe
Oktober 2022
4.
tirsdag
19.00
BK Vestfyn
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Efterår 2022 • Pulje 4
Strøjer Arena
Højby S & G
Strøjer Arena
5.
onsdag
17.15
Højby S & G
-
Kvinder
U15
U15 Piger (2008) 11M/9M - EFTER OMBRYDNING • Pulje 2
Højby Skole
Dalum IF
Højby Skole
8.
lørdag
10.00
Højby S & G
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I BBB - bane 4 - 1x12 min
Bellinge Stadion
Nyborg G & IF (1)
Bellinge Stadion
8.
lørdag
10.00
Strib IF
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2013) 5M - 8/10 • I Højby - 3 baner - 2x10 min
Højby Skole
Højby S & G
Højby Skole
8.
lørdag
10.12
Fjordager IF (2)
-
Herrer
U6
U6 mix (2017) 3M 8/10 • I BBB - bane 1 - 1x12min.
Bellinge Stadion
Højby S & G
Bellinge Stadion
8.
lørdag
10.24
Vindinge BK (2)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I BBB - bane 4 - 1x12 min
Bellinge Stadion
Højby S & G
Bellinge Stadion
8.
lørdag
10.30
Højby S & G
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2013) 5M - 8/10 • I Højby - 3 baner - 2x10 min
Højby Skole
B 1909
Højby Skole
8.
lørdag
10.48
Højby S & G
-
Herrer
U6
U6 mix (2017) 3M 8/10 • I BBB - bane 1 - 1x12min.
Bellinge Stadion
MG & BK (1)
Bellinge Stadion
8.
lørdag
11.00
Højby S & G
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I BBB - bane 4 - 1x12 min
Bellinge Stadion
BBB (2)
Bellinge Stadion
8.
lørdag
11.00
Dalum IF (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge B (2013) 5M - 8/10 • I Højby - 3 baner - 2x10 min
Højby Skole
Højby S & G
Højby Skole
8.
lørdag
11.24
Højby S & G
-
Herrer
U6
U6 mix (2017) 3M 8/10 • I BBB - bane 1 - 1x12min.
Bellinge Stadion
Tarup/Paarup IF (2)
Bellinge Stadion
8.
lørdag
11.24
SSV Højfyn (2)
-
Herrer
U7
U7 blandet niveau (2016) 3M 8/10 • I BBB - bane 4 - 1x12 min
Bellinge Stadion
Højby S & G
Bellinge Stadion
8.
lørdag
11.48
BBB (3)
-
Herrer
U6
U6 mix (2017) 3M 8/10 • I BBB - bane 1 - 1x12min.
Bellinge Stadion
Højby S & G
Bellinge Stadion
8.
lørdag
15.00
Højby S & G
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 3
Højby Skole
Bane 1
S.K.F.I.F.
Højby Skole
Bane 1
9.
søndag
10.00
Kerteminde BK
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M A (2011) - efterår 2022 • Pulje 1
ALBANI Kerteminde Stadion
Højby S & G
ALBANI Kerteminde Stadion
9.
søndag
10.00
Højby S & G
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2013) 5M - 9/10 • I Ebberup - 2 baner - 2x10 min
Ebberup Hallen (ude)
Aarup BK
Ebberup Hallen (ude)
9.
søndag
10.00
Årslev BK
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M B (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Midtsyd
Netplan Arena
Højby S & G
Netplan Arena
9.
søndag
11.00
Højby S & G
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2013) 5M - 9/10 • I Ebberup - 2 baner - 2x10 min
Ebberup Hallen (ude)
Ebberup IF
Ebberup Hallen (ude)
9.
søndag
12.00
Højby S & G
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2004-05) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Højby Skole
Bane 1
Tåsinge f. B.
Højby Skole
Bane 1
9.
søndag
12.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger (2008) 11M/9M - EFTER OMBRYDNING • Pulje 2
Holluf Pile skole
Højby S & G
Holluf Pile skole
9.
søndag
13.00
Kullerup/Refsvindinge IF
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 1
Juulskovskolen
Højby S & G
Juulskovskolen
10.
mandag
17.30
Højby S & G
-
Kvinder
U15
U15 Piger (2008) 11M/9M - EFTER OMBRYDNING • Pulje 2
Højby Skole
Næsby BK
Højby Skole
11.
tirsdag
17.30
Højby S & G
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Øst
Højby Skole
Bane 2
FC Østfyn
Højby Skole
Bane 2
13.
torsdag
17.15
Langeskov IF
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Øst
Langeskov Stadion
Højby S & G
Langeskov Stadion
15.
lørdag
10.00
Krarup/Espe Fodbold
-
Kvinder
U15
U15 Piger (2008) 11M/9M - EFTER OMBRYDNING • Pulje 2
Espe Hallen (ude)
Højby S & G
Espe Hallen (ude)
16.
søndag
10.00
Højby S & G
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M B (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Midtsyd
Højby Skole
SSV Højfyn
Højby Skole
16.
søndag
11.00
Assens FC
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 3
REMA 1000 Stadion - Assens
Højby S & G
REMA 1000 Stadion - Assens
16.
søndag
12.00
Højby S & G
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M C (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Sydøst
Højby Skole
Rudkøbing BK (2)
Højby Skole
16.
søndag
13.00
Højby S & G
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Efterår 2022 • Pulje 4
Højby Skole
Bane 2
Bøgebjerg IF
Højby Skole
Bane 2
16.
søndag
15.30
OB
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2004-05) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
OB-Ådalen
Højby S & G
OB-Ådalen
22.
lørdag
15.00
Højby S & G
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 3
Højby Skole
Bane 1
Posten (1)
Højby Skole
Bane 1
23.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Efterår 2022 • Pulje 4
Glamsbjerg Stadion
Højby S & G
Glamsbjerg Stadion
23.
søndag
11.00
Højby S & G
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Øst
Højby Skole
Bane 2
Årslev BK
Højby Skole
Bane 2
23.
søndag
13.00
Vindinge BK
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Højby S & G
Vindinge Sportsplads